Major
Categories
Tags
Sat 14 February 2015 Mon 02 May 2016

read Seytana dair tuhaf fikirlerle bezeli bir alay meczup... Bos inanclarla gozleri korelmis, akllar yitmis bir grup radikal katolik, seytan ile kafay bozmustur. Iblisin, bir insan sekline burunup dunyay ziyaret edecegine iman etmislerdir. Hasta ruhlu ahibin hamiligindeki bu insanlar, Tanrnn Isann vucudunda beden bulmas gibi bir rituel ile bu durumu karstrmstr. Bir akl hastasnn yazdklarn takip ederek seri katilleri inceleyen yazar Peter Kelsona ulasrlar ve Seytann ele gecirecegi bedeni bulduklarna inanrlar. http://www.filmizliyoruz.net/kayip-ruhlar.html

Folha Política: Lula diz que Dilma destruiu seu legado na política externa do Brasil

(330-370) 480-547) - - . . : "...... "(19 :21). "...... : ...."(11:38-39). . http://eslam100.blogspot.com/2014/04/blog-post_7364.html

كلنا نحب المسيح عليه السلام: الرهبانية

"O que esta acontecendo? Por que o Brasil saiu do radar?", perguntou Lula ao ministro, sem meias-palavras. Com uma cautela que lhe e caracteristica e que foi lapidada pela carreira diplomatica, Figueiredo ainda tentou tergiversar. Lula insistia, Figueiredo desconversava. Ate que o ex-presidente foi ao ponto: "E a Dilma, nao e?". O chanceler concordou, mas medindo cada palavra: "A presidenta nao da muita prioridade a politica externa, a diplomacia..." Lula tentou ensinar, entao, que, "com a Dilminha e assim: voce fala a primeira vez, fala a segunda vez, fala a terceira vez, ate ela te ouvir e decidir fazer". Leia tambem: Franca precisou pedir a Dilma para condenar o terrorismo Figueiredo nao teve tempo para testar a formula Lula de tratar click com a sucessora e ex-chefe da Casa Civil. Pego de surpresa, o chanceler foi demitido por Dilma menos de 30 horas antes da posse do segundo mandato, quando tinha tudo pronto para recepcionar autoridades estrangeiras, incluindo o vice-presidente norte-americano, Joe Biden, e para tirar a foto com o novo ministerio. Calote. http://www.folhapolitica.org/2015/02/lula-diz-que-dilma-destruiu-seu-legado.html?m=1

Protestat në Prishtinë, për rrëzimin e Qeverisë kukull të Isa Mustafës

Protesta e pare ne Gjakove e nenave gjakovare e cila kishte thjeshte karakter humanitar dhe kerkonin largimin e keti ministri fashist,kishin perkrahjen e gjithe popullit te Kosoves.Kjo proteste qiti ne siperfaqe edhe dobesite e koalicionit jo parimor PDK-LDK.Mos guximi qe kryeministri i Kosoves, Isa Mustafa ta shkarkoj ministrin serb ,fashistin Jabllanoviq tregoj edhe nje here se ai nuk eshte kryeminister real i Kosoves, por thjeshte nje kukull ne duart e SHIK-ut dhe Beogradit zyrtar, dhe se eshte i pafuqishem te merr ndonje vendim pa miratimin e ketyre dy qendrave kriminale qe aq shume i sollen fatkeqesi Kosoves .Kete mos guxim te kryeministrit, Mustafa SHIK-u dhe BIA e shfrytezuan per mrekulli dhe shperndan agjentet e vete gjithandej Kosoves dhe ne tere popullaten e paknaqur me te gjitha keto paknaqesi te grumbulluara me veprimet me kriminale qe i bene para,,gjate dhe pase lufte, vet SHIK-u dhe BIA. Te gjitha keto veprime kriminale qe keto dy agjentura i orkestruan tani e shume vite me pare po perpiqen qe ne popull ti perhapin me te madhe, dhe se edhe protestat legjitime te nenave gjakovare t i shfrytezojne dhe ti kanalizojne kunder kryeministrit kukull, Isa Mustafa.Protestat tjara pasuese te nenave gjakovare e vertetuan kete ku ne balle te tyre tani ma jane politikan,deputete te partive politike qe disa prej tyre kane nje te kaluar shume te dyshimte sepse kane qene sherbyes besnike te SHIK-ut.Protesta ne Prishtine e tregoj tamam fetyren e tyre te vetete se keto protesta nuk kane ma te bejne asgje me kerkesat legjitime te nenave gjakovare,por thjeshte jane kerkesa me karakter politik per te rrezuar Qeverine e Isa Mustafes. SHIK-u tani me i shperndare ne te gjitha partite politike te Kosoves dhe ne c'do institucion shteteror i ka orkestruar mjafte mire veprimet e tija duke ndezur zjarrin e paknaqesive te popullates te cilet veq jane grumbulluar dhe kane mbushur kupen, dhe keto paknaqesi ti shendrojne fillimisht ne protesta paqesore pastaj duke i radikalizuar dhe ne fund ne ndonje revulucion demokratikku c'do gje do te jete e pa parashikueshme dhe fatale per shtetin e Kosoves.Kjo eshte shume mire e koordinuar me PDK dhe kryeministrin real Thaqi ,kryeparlamentarin dhe kryeshikistin Veseli.E gjithe kjo behet qe sa me pare te rrezohet Qeveria Mustafa dhe ne ne fund te vije ndonje kombinim qe e konstrukton SHIK-u.Per kete arsye vendimi i kryetarit te LDK-se Mustafa dhe klanit te tij per koalicion me PDK-ne ka qene shume i demshem per LDK-ne. Te gjitha keto paknaqesi dhe revolta qe do shprehen ne forma te ndryshme do shkojne ne adrese te kryeministrit kukul, Mustafa dhe fatkeqesia me e madhe do jete se te gjitha faturat do i paguaj LDK-ja. Nenat gjakovare duhet urgjentishte te distancohen nga keto protesta te organizuara me partit politike dhe te dalin vetem ato ne balle te organizimit te tyre sepse te gjitha kerkesat e tyre te drejta, do shendrrohen ne kerkesa per interesat e partive politike te cilat te vetmin qellim kane marrjen e pushtetit duke shfrytezuar cdo forme veprimi,,bile edhe ato me te pandershmet siq eshte kjo.:Ta shfrytezosh tragjedin e nenave gjakovare e qe eshte nje tragjedi kombetare,per interesa partiake qe per mes tyre te rrezohet pushteti aktual dhe qe partite e tyre te vijne ne pushtet ,eshte me teper se idiotizem politik e le ma te flasim per humanizem qe eshte nje absurd i llojit te vet. Per ta ilustruar kete sa me mire po pyes se pse valle prijesit e ketyre partive politike nuk muaren pjese ne protestat qe organizuan familjaret e figurava te larta politike te LDK-se qe u likuiduan ne stilin e OZNA famekeqe? Pergjigjja eshte shume e thjeshte sepse keta patriot qe gojen e kane plote me patriotizem fallso kunder kriminalitetit,korrupsionit,haraqit,ishin dhe vazhdojne te jene pjese besnike e SHIK-ut famkeq qe i ka orkestruar dhe dirigjuar keto vrasje.Andaj nuk mund te jene pjese e ketyre protestave qe organizuan familjaret e atyre qe vet organizata e tyre famekeqe dikur i orkestroj dhe dirigjoj vrasjen e tyre.LDK-ja eshte ne udhekryq jashtezakonisht te madh. Ne mbrendin e saj ka deputet fatkeqesisht edhe kjo organizate famkeqe e cila tere asenalin e vet shkatrrues po e perdore per ta shkatrruar nga home brenda. http://www.standardi.eu/sq/Opinione/Protestat-n%C3%AB-Prishtin%C3%AB--p%C3%ABr-rr%C3%ABzimin-e-Qeveris%C3%AB-kukull-t%C3%AB-Isa-Mustaf%C3%ABs